женско здравје

ХПВ инфекцијата не треба да биде смртна пресуда: Колку системот ги препознава здравствените проблеми на жените?

Како што се приближувам до мојата 40-та година, често размислувам за едно патешествие што почна многу порано отколку што требаше (ако воопшто требаше!).
Read more

Не ги игнорирајте: Први знаци дека се ближи менопаузата

Менопауза претставува крај на менструалното крварење, односно крај на репродуктивната возраст на жената. Се верува дека просечната жена во овој период поминува речиси една третина од својот живот.
Read more
play_arrow

Како мажите одговараат на прашања за менструација?

На TikTok се појави видео со наслов Roe v. Bros, кое се однесува на судскиот случај Roe v.
Read more

Мајките откриваат на кои теми им е непријатно да разговараат

Анкета од 1.500 мајки открила дека една четвртина од нив едноставно не сакаат да ги оптоваруваат другите со нивните тешкотии.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more