ДЕЈВИС КУП АТИНА 2019 ТРЕТА ГРУПА

Тенисерите денеска на поправен против Латвија

Откако синоќа загубија од Естонија на отворањето на Дејвис купот, денес нашите репрезентативци се пред императив победа против репрезентацијата на Латвија.

Со убедливи 3:0 нашата тениска репрезентација загуби во првото коло вчера од Естонија. Противникот важеше за фаворит и поразот е очекуван, но затоа пак денес против Латвија очекувањата се поинакви.

Македонија вчера не освои ниту еден сет против Естонците. Димитар Грабул со 6-2 и 6-4 беше поразен од Кенет Раисма, Горазд Србљак загуби 7-5 и 6-1 од Јирген Цоп, а во натпреварот во двојки Лука Љубен Андонов и Берк Бугариќ загубија од Раисма и Цоп со 6-0 и 6-2.

Нашиот денешен противник синоќа исто така со 3:0 ја преслуша Црна Гора. Прв денес ќе игра Димитар Грабул против Роберт Стромбахс од 11 часот, потоа Горазд Србљак против Мартинс Поџус, а на крај во двојки Грабул и Србљак ќе водат битка против близнаците Јанис и Мартинс Поџус.

реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more

Тенис

Ѓоковиќ: Штета, но не се каам што не можев да играм во САД

Read more

Мартина Навратилова го победи ракот на грлото и дојката

Read more

Надал првпат по 18 години не е меѓу првите десет тенисери во светот

Read more

Алкарас со триумф во Индијан Велс ќе се врати на врвот на АТП листата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Читај повеќе

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Читај повеќе

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Читај повеќе
  • play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

Читај повеќе

Тотенхем за 10 години платил 62,5 милиони евра отштета за отпуштени тренери

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ ги уништи 76ерс и потврди доминација незабележана 50 години

Читај повеќе

Шефот на Ла Лига: Се смеев од срце кога Баерн го елиминираше ПСЖ

Читај повеќе

Македонските фудбалери ја победија репрезентацијата на Фарски Острови

Читај повеќе