Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Изминативе денови на интернет се рашири веста дека Џенифер Анистон е во процес на посвојување дете од сиропиталиште во Мексико. Нејзиниот гласноговорник ја демантираше веста, велејќи дека е лажна.

„Таа приказна е измислена“, изјави за E! News.

Актерката претходно во неколку наврати демантираше гласини за наводна бременост и посвојување дете, а во 2016 година изјави дека ѝ е доста од такви лажни вести и упорни прашања дали ќе се оствари како мајка или не.

„Не сум бремена, но заситена сум од вакви прашања. Настаните во изминатиот месец ме натераа да сфатам дека всушност жената се вреднува по тоа дали е мажена или дали е мајка. Целосни сме и со и без партнер, со или без дете. Самите одлучуваме што е убаво кога се во прашање нашите тела“, изјави во таа прилика Анистон.

За потсетување, неколку светски таблоиди објавија дека наводно актерката споделила среќна вест на снимањето на специјална епизода од популарната серија „Friends“, според која таа ќе посвои девојче од сиропиталиште во Мексико.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Животни херои од чија спасувачка акција постои снимка

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најсмешни комедии од новиот милениум

Read more

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Read more

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најсмешни комедии од новиот милениум

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе