Топ 20 јадења со речиси 0 калории

Ф.З.
/ 04.05.2021 / 14:36

Држењето диета не е воопшто лесно, уште помалку е топењето на сите тие масни наслаги кои го разобличуваат вашето тело. Покрај физичката активност, важно е и каква храна внесуваме.

Најчесто кога треба да скратиме на калории, практично скратуваме на сѐ што ни е вкусно. А, пак, кога не јадеме нешто кое ни е вкусно, апетитот тешко се совладува и за кратко повторно сме гладни, макар да е и за грицкање.

Финтата е да најдеме јадења кои се навистина вкусни, но истовремено да се некалорични или со минимален внес на калории. Звучи неверојатно, но такви јадења навистина постојат.

Експертите за губење килограми од Gravity Transformation составија мени од 20 јадења кои се практично со 0 калории и кои се идеални оброци за сите кои се на диета.

Remote video URL
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Фит

Вежбање со танц со Памела

Read more

Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

Read more

Девет работи што не сте ги знаеле за диетата и слабеењето

Read more

Јога растегнување со Меди

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Читај повеќе

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Читај повеќе

Кладилничарски идиот на денот

Читај повеќе