Топ 20 комедии кои не се очекуваше да бидат добри

Според WatchMojo ова се дваесетте комедии кои постигнале многу поголем успех отколку што им се предвидувало.

При правењето на оваа листа дечките од WatchMojo ги земале предвид критиките, остварувањата во бокс офисот и културолошкиот импакт во однос на очекувањата пред прикажувањето на филмовите.

Листата вклучува филмови како „21 Jump Street“, „Hot Tub Time Machine“, „Girls Trip“, „Mean Girls“, „Superbad“ и други.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Read more

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Read more

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Read more

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more

Нови видеа

play_arrow

Маска што штити од вируси и од надзорни камери

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more
play_arrow

Зошто е важно да имате квалитетен сон?

Read more
play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Read more
play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Read more
play_arrow

Небесна уметност над Сибир

Read more
play_arrow

Најтешкиот тренинг за стомак

Read more
play_arrow

Тренингот на Конор Мекгрегор

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Read more