Топ 20 тајни агенти од филмовите

Во светот на филмовите и сериите продефилирале гомила тајни агенти, некои подобри, некои полоши, а некои и комични.

Овде ги бараме оние најдобрите, највештите, најефективните, најснаодливите, но и најкул агенти. Не ги земаме предвид оние агенти и шпиони од анимираните филмови и серии, тие се посебна категорија.

Овде ќе нјадете ликови како Итан Хант од франшизата „Mission: Impossible“, Елизабет и Филип Џенингс од серијата „The Americans“ (2013-18), Сидни Бристоу од „Alias“ (2001-06), Фил Кулсон од Марвел универзумот (2008-) и други.

реклама

Филм & ТВ

Наскоро на Netflix: Објавен трејлерот за шпанската хорор серија „The Girl in the Mirror“

Read more

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Read more

Нови видеа

play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more