Трејлер за четвртото продолжение на „The Matrix“

„The Matrix Resurrections“ доаѓа 18 години после последниот филм од оваа франшиза, а филмските љубители со нетрпение го очекуваат.

Во режија на Лана Ванчовски, која учествува и во сценариото заедно со Дејвид Мичел и Александар Хемон, филмот својата премиера ќе ја има на 22 декември.

Во главната улога се враќа Киану Ривс, а тука се и Кери-Ен Мос и Џада Пинкет Смит кои ги репризираат своите улоги. На екипата им се придружија и Кристина Ричи, Ламбер Вилсон, Пријанка Чопра, Даниел Бернхард, Џонатан Гроф и Џесика Хенвик.

Remote video URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Филм & ТВ

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе