Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Светот се соочува со тешката криза предизвикана од пандемијата на новиот коронавирус, а сето тоа влијае и на нашето секојдневие. Изолацијата и социјалната дистанца различно влијаат на луѓето, на некои им паѓа тешко оваа ситуација.

Кога станува збор за астрологијата, токму на овие три хороскопски знаци тешко им паѓа самоизолацијата.

Овен

Освен што се амбициозни, тие постојано се во движење, поставувајќи си нови цели кои мора да ги исполнат. Но, некои проекти сега мора да ги паузираат поради оваа криза и тоа тешко го поднесуваат.

Нивниот немирен дух ги прави екстремно нетрпеливи и едвај чекаат сето ова да заврши и да почнат со акција.

Лав

Сакаат постојано да се во центарот на вниманието и им годи вниманието што го добиваат од другите. Ненадејното ограничување на движење и излегување, а со самото тоа и неможноста да бидат во центарот на вниманието, не го поднесуваат баш најлесно.

Тие се друштвени личности, секогаш опкружени со луѓе и тоа сега најмногу им недостасува. Сепак, свесни дека не треба да излегуваат меѓу луѓе за да се заштитат себеси и останатите.

Стрелец

Исто како и Лавовите, Стрелците имаат проблеми со ограничувањето на социјални активности, бидејќи се многу друштвени. Сакаат авантури и познати се по нивната спонтаност.

Токму затоа во вакви ситуации се чувствуваа како риба на суво. Сепак, и кај нив разумот преовладува, па свесни се дека е важно сега да останат дома и да донесат разумни одлуки.

реклама

Симптомите на COVID-19 се јавуваат по овој редослед

Read more

Од COVID-19 почина заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи

Read more

Пејџ Вулен: Instagram убавица која лови неверни мажи

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Живот

Како да спасите собно растение на кое сте му ставиле премногу вода?

Read more

Фудбалерка добива закани по живот откако одби да му оддаде почит на Марадона

Read more

Џон Траволта со порака по смртта на неговата сопруга: Секогаш сакајте

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми срцекршачи

Read more

Магазин

Секс по 30-тата година: Четири работи кои никој не ги кажува

Читај повеќе

Ве молиме, описменете се!

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да спасите собно растение на кое сте му ставиле премногу вода?

Читај повеќе

Спутник V нема компоненти за микрочипување луѓе

Читај повеќе

Фудбалерка добива закани по живот откако одби да му оддаде почит на Марадона

Читај повеќе

Симптомите на COVID-19 се јавуваат по овој редослед

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Траволта со порака по смртта на неговата сопруга: Секогаш сакајте

Читај повеќе

134 оргазми за еден час и други неверојатни секс рекорди

Читај повеќе