Твитерџиите распалија по елката на Арсовска, таа не кажува како е избран украсувачот за кој нема распишано тендер

Новогодишната елката што светна на скопскиот плоштад ги наполни со коментари социјалните мрежи.

На X, поранешен Twitter, ја споредуваат со Кривата кула во Пиза, а твитерџиите се шегуваат и дека масовно пристигнуваат туристи за да се фотографираат со неа, па се бара кревет повеќе.

Град Скопје минатата недела извести преку соопштение дека градот ќе биде украсен за сума од 30.000 евра.

Сепак, Арсовска не кажува кој го украсува Скопје. На страната на Бирото за јавни набавки нема договор за новогодишното укасување. Од друга страна, ако елката е донација не е познато кој е донатрот.

Макфакс до овој момент нема одговори од Град Скопје ниту на прашањето чија е идејата градот годинава да биде накитен токму со ваква елка.

URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL
реклама

Македонија

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Read more

Заев и Ципрас: Прекршувањето на договорот од Преспа ќе ја доведе до егзистенцијален предизвик иднината на Северна Македонија

Read more

ЈСП: Бесплатен превоз за средношколците и за време на летниот распуст

Read more

Без струја неколку скопски општини

Read more
 

Вести

  • filter

Диво месо на Албанскиот театар, штипската Лекција и Натчовек на Драмски театар од Варна на претпоследниот ден на фестивалот

Читај повеќе

Изведба на танцовиот дует LOUNGE на Марга Алфејрау, Мириам Лукас и Мириана Бененге на Викендот на гордоста

Читај повеќе

Со прогласување на наградените и проекција на Златната треска на Чарли Чаплин се затвора 14. Филозофски филмски фестивал

Читај повеќе

Советот на ЕУ поддржа формирање база на таленти: Ќе се олесни вработувањето лица од трети земји

Читај повеќе

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Читај повеќе

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Читај повеќе

Заев и Ципрас: Прекршувањето на договорот од Преспа ќе ја доведе до егзистенцијален предизвик иднината на Северна Македонија

Читај повеќе

Флотата на руската морнарица пристигна во Куба

Читај повеќе

Г7 испраќа 50 милијарди долари профит од замрзнатите руски средства во Украина

Читај повеќе