Успешно деби на роботот-чистач во Лондон

На железничката станицата Сент Панкрас во Лондон отсега ќе чистат роботи откако роботот Eco Bot 50 имаше успешно деби чистење.

Eco Bot 50 чисти во УВ зраци со кои ја дезинфицира површината со што го спречува ширењето на коронавирусот. Роботот не користи хемикалии и има успешност од 99.9999% во уништувањето на бактериите и вирусите, вклучувајќи го и COVID-19.

Роботот може да чисти 24 часа и сам се полни и се празни од отпадот. Речиси и да не му треба човечка помош.

реклама

Вести

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more

Амбициозен проект на Безос: Поглед во капсулата за патување во вселената

Read more

Руски и американски астронаути успешно пристигнаа на МВС

Read more

Путин: Регистрирана е и втора вакцина против коронавирусот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пингвински приказни: Борба за живот

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more
play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more
play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more
play_arrow

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more
play_arrow

Трамп или Бајден: Четири психолошки трикови што може да го одредат победникот

Read more