Vogue го одбра најдобриот фустан во 2022

Б.С.Б.
/ 09.12.2022 / 12:40

Vogue го избра фустанот на годината и тврди дека истиот го одзема здивот.

Моделот Solaria на брендот 16 Arlington ги одушеви модните критичари, поради што и ја заслужи оваа титула.

Фустанот, кој наликува на рибарска мрежа, всушност е целосно покриен. Истиот е со долги ракави, сирена крој, а сепак привлекува внимание со необичен исечок на стомакот.

Не е толку проѕирен како разголените фустани што ги гледаме на разни настани, но моделот не е ниту традиционален вечерен фустан, но е совршен за забава. Vogue истакнува дека сиот сјај на фустанот ја негира потребата од какви било други додатоци.

„Возбудливо е да се види фустан што го носат толку многу жени“, вели креаторот Марко Капалдо.

Меѓу славните кои го носеа се Кејт Босворт, Џуди Тарнер-Смит, Палома Елсесер, Алва Клер, Оливија Вајлд и Хејли Бибер.

Фустанот чини 1.000 фунти, а Vogue советува дека истиот може да ви се најде корисен во одредена прилика.

Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Стил

Ламбата за гел нокти може да предизвика оштетување и мутација на ДНК

Read more

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Read more

Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Read more

По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Читај повеќе

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Читај повеќе

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Читај повеќе

Важен симптом на рак на јајниците кој често се занемарува

Читај повеќе

Четири проблеми на кои жените најчесто се жалаат кај брачен терапевт

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку причини зошто треба да одгледувате растенија во вашиот дом

Читај повеќе

Каков совет би им дал гинеколог на паровите кои се мачат со неплодност?

Читај повеќе