Време е за нова сезона: Konami објави трејлер за „PES 2020“

Минатиот петок на конвенцијата EA Play 2019 имавме шанса за првпат да видиме како изгледа новата „FIFA 2020“, а сега нови вести пристигнуваат и од Konami, во вид на прв трејлер за „Pro Evolution Soccer 2020“.

Во трејлерот можете да ги видите Лионел Меси, Андрес Иниеста и Роналдињо како зборуваат за фудбалот од нивна гледна точка. Помеѓу најавите за новата видеоигра се новите механики за движење на играчите, физиката на топката, како и некои дополнителни технички подобрувања.

Помеѓу најавите е и редизајн на Master League – еден од најпопуларните модови за играње на „Pro Evolution Soccer“ во текот на изминатите десетина години.

реклама

Гејминг

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Read more

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more

EA Sports пушти трејлер за новите FIFA 21 и Madden 21

Read more

Погледнете како ќе изгледа новата Need For Speed

Read more

Нови видеа

play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more