Серија А 2020/21

Врие во Јуве: Дибала во жестока расправија со Паратичи

Напаѓачот на Јувентус Пауло Дибала вербално го нападнал директорот на клубот Фабио Паратичи по нерешениот резултат 1:1 против Кротоне, според Tuttosport.

Според италијанскиот медиум, Дибала не бил задоволен што воопшто не учествувал на натпреварот, останувајќи на клупа на сметка на „помладите“, па упатил жестоки критики кон Паратичи во „тунелот“ кон соблекувалната по мечот.

URL

На неговата прес-конференција по натпреварот, тренерот Андреа Пирло рече дека не го пуштил Дибала да игра затоа што тренирал со тимот само 10 минути и натпреварот не бил погоден за тој да се појави на теренот.

URL

Како што е познато, Аргентинецот не играше на последните два меча за репрезентацијата, бидејќи страдал од гастроентеритис. Досега тој нема одиграно ниту една минута во сезоната, откако пред тоа имаше повреда на бутот.

URL

Дибала требаше да биде стартер на „Старата дама“ против Наполи, но натпреварот не се одигра. Сепак, тој најверојатно ќе учествува на натпреварот против киевски Динамо во Лигата на шампиони.

URL

Покрај тоа што се скара со Паратичи, Дибала „лајкна“ објава на италијански новинар кој го критикуваше Пирло за неговата одлука да не смета на Аргентинецот на синоќешниот натпревар.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе