YouTube ја зголемува цената за претплата без реклами

Пред неколку месеци YouTube ја зголеми цената на претплатата на Premium, а сега ова зголемување продолжува во повеќе земји.

Се зголемува цената во Аргентина, Австралија, Австрија, Чиле, Германија, Полска и Турција. Во Австралија, претплатата на YouTube Premium сега чини 16,99 австралиски долари (околу 10 евра) и важи за индивидуални, семејни и студентски планови.

Оние кои ги плаќаат пониските цени можат да продолжат со нив три месеци, по што ќе се применува поскапувањето.

Беше наведено дека зголемувањето на цената ќе се применува од следниот период на наплата, а од компанијата велат дека тоа „ќе им помогне на креаторите да заработат повеќе, а со тоа и да донесат повеќе содржини што луѓето сакаат да ги гледаат“, пренесува Sam Mobile.

YouTube Premium им носи повеќе функции на претплатниците, вклучително и отстранување на реклами, стриминг 1080p, аудио во заднина и преземања видеа офлајн.

YouTube веќе им објави војна на блокаторите на реклами и активно ги спречува луѓето да гледаат содржина кога имаат такви програми инсталирани на нивните веб-прелистувачи или телефони.

Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Интернет

Веб-прелистувачот Samsung Internet достапен за Windows

Read more

Google в петок ги брише сите стари кориснички сметки

Read more

Заштитете го вашиот профил на Gmail да не останете без него по 1 декември

Read more

Во Кина е пуштена во употреба најбрзата интернет-конекција во светот

Read more
 

Гик

WhatsApp додаде опција за таен код за криење разговори

Читај повеќе

Италијанци ќе го градат модулот за живеење на Месечината

Читај повеќе

Апликацијата Google Messages достигна милијарда корисници, доби 7 новитети

Читај повеќе
  • filter

Virgin Atlantic направи историски лет меѓу Лондон и Њујорк користејќи одржливо авионско гориво

Читај повеќе

Со нас се од самиот почеток: Вошките и нивната улога во проучувањето на миграциите на луѓето

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Кина: Најдовме геометриски форми под површината на Марс

Читај повеќе
  • filter

Европски божикни базари со најдолга и најинтересна традиција

Читај повеќе

Новооткриени сидра на брегот на Сицилија даваат нов увид во архајскиот период

Читај повеќе

Увери се во револуционерна елеганција во производството на Vivax 4K QLED Android TV

Читај повеќе