YouTube

play_arrow

Што музика слуша денешнава младина?

Ние сме станати бумери или?
Read more

Pornhub каналот го снема од YouTube

YouTube го отстрани официјалниот канал на сајтот за возрасни Pornhub, кој го користи за промовирање на своите видеа.
Read more
play_arrow

YouTube има нов крал, PewDiePie повеќе не e јутјубер со најмногу претплатници

Шведскиот креатор му ја отстапи титулата за најпретплатена личност на YouTube на Џими Доналдсон, попознат како MrBeast.
Read more

Како на телефон да слушате музика од YouTube во позадина?

Не е важно дали имате iPhone или Android, ова се најдобрите реешенија за слушање YouTube содржини во позадина - потполно бесплатно.
Read more

Експериментот на YouTube се покажа неуспешен  - 4K резолуцијата пак е бесплатна

Корисниците не реагираа добро на барањето Premium претплата за гледање видеа во 4K резолуција.
Read more

Нема повеќе бесплатно гледање во 4K на YouTube - ќе мора да се претплатите

Наместо да ја подобри Premium услугата, YouTube одлучи да им го влоши гледањето на корисниците кои не плаќаат.
Read more

YouTube тивко тестира 5 реклами наместо 2, нема прескокнување

YouTube тивко имплементира нов формат на реклами, почнувајќи од септември, 2022.
Read more
play_arrow

Васко жабата го полуде интернетот, моментално има над 4 милиони прегледи

Социјалните мрежи се извор на бројни трендови, но и на песни кои умеат да нѐ заразат, дури и на сосема непознат јазик. Една таква од соседството сега целосно ги освои TikTok корисниците.
Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Генерацијата Z сè повеќе користи интернет, но бројот на тинејџери на Facebook рапидно се намалува, покажа истражувањето на Истражувачкиот центар Пју.
Read more

YouTube доби експериментална функција - зумирање видеа

Истото движење на прстот со кое ги зумираме сликите во галериите, сега ќе ги зумира и видеата на платформата YouTube.
Read more

YouTube го блокираше пристапот до каналите со линкови до руски медиуми

Платформата YouTube, која е во сопственост на компанијата Google, го блокира пристапот до каналите со линкови до руски медиуми кои ги смета за државни, повикувајќи се на политика за насилни настани.
Read more

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

YouTube започна со тестирање на нова функција наречена Smart Downloads, која се прави на апликацијата наменета за уреди со Android.
Read more
реклама

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more