Запознајте ја Лоба, новиот лик на Apex Legends

Информацијата првично „протече“ на Twitter, а сега Respawn и официјално ја претстави најновата хероина во видеоиграта Battle Royale – Лоба Андраде (Loba Andrade).

Уште откако се појави трејлерот за Ревенант (Revenant), знаевме дека е само прашање на време кога девојката од тој клип ќе се појави со желба за одмазда.

Поминаа многу години откако животот ѝ се сврти наопаку и Лоба го немаше заборавено Ревенант. Конечно го најде и подготвена е за одмазда.

Remote video URL

Фановите првпат ја забележаа Лоба во трејлерот за четвртата сезона на Apex Legends, кога Ревенант брутално ѝ ги уби родителите пред нејзини очи. Оттогаш девојчето израсна во легендарен крадец, „таа е навикната да го добива она што го сака, без разлика колку е добро заштитено“, велат од Respawn.

Уште не ни се познати сите нејзини магии, но знаеме дека ќе пристигне во почетокот на петтата сезона на Apex што почнува на 12 мај.

Remote video URL
реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Гејминг

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Read more

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Read more

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Read more

Гејмерите го изградија најголемиот град во Minecraft

Read more

Гик

  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Читај повеќе

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Читај повеќе