Заштита на децата во дигиталниот свет – Kaspersky Safe Kids и детски смарт часовници од Македонски Телеком

Македонски Телеком воведува алатки за заштита на децата во дигиталниот свет: Kaspersky Safe Kids и детски смарт часовници, достапни во Cool Kids, новата тарифа во Magenta 1.  

Врвната онлајн заштита Kaspersky Safe Kids е алатка што овозможува увид и контрола на времето што децата го поминуваат на мобилен, таблет или компјутер, заштита од опасни онлајн информации, како и следење на објавите на децата на социјалните мрежи. Со Kaspersky Safe Kids родителите можат да бидат спокојни за содржините со кои децата се среќаваат на интернет, а тие безбедно да истражуваат, да учат и да се забавуваат.

Со смарт часовниците за деца, корисниците ќе имаат можност за детален увид во движењето и локацијата на нивните деца – брзо, едноставно и во секое време. Смарт часовниците MyKi и TLC Family Watch се достапни во неколку различни бои со можност за двонасочни повици, како и испраќање текстуални и говорни пораки кон часовникот и говорни пораки од часовникот кон апликацијата.

Во тарифата е вклучен интернет, часовникот за да биде секогаш онлајн и разговори за да можат родителите постојано и секаде да бидат во контакт со своите деца.

Наша обврска е да им овозможиме на децата безгрижно да ги истражуваат неограничените можности на дигиталниот свет.

Повеќе информации на следниот линк

*Промотивен текст

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Софтвер

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more

Водич за почетници - како да користите Twitter?

Read more

Како да го користите стикерот за поддршка на мали бизниси на Instagram?

Read more

Десктоп верзијата на WhatsApp ќе нуди видеоповик за 50 луѓе

Read more

Гик

Маск: Време е Amazon да се разбие

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Читај повеќе

Колку смисла имаат тестовите на антитела на коронавирус?

Читај повеќе

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Читај повеќе

Научниците открија: Овде воздухот е најчист во светот

Читај повеќе
  • filter

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Читај повеќе