Желбата за одмазда победува во трејлерот за „The Nightingale“

По неверојатниот успех на „The Babadook“ на режисерката Џенифер Кент, доаѓа нов филм, „The Nightingale“, чија премиера е закажана за 2 август.

Дејството во филмот е сместено во 1825 година, додека трае колонизацијата во Австралија. Една млада жена е брутално постојано силувана додека нејзиниот сопруг и бебето се убиени од немилосрден британски офицер. Оставена да умре, младата Клер со помош на трагач домородец, Абориџинот Били, оди да го пронајде убиецот и да му се одмазди.

Во текот на патувањето таа и Били се запознаваат и учат за животот еден од друг. Досега, филмот е прикажан на неколку фестивали и има добиено претежно позитивни критики. Исполнет е со сурови сцени и насилство, па не е за секого, но приказната е дефинитивно трогателна.

реклама

Филм & ТВ

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Read more

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more