30 интересни факти за „Interstellar“

Многумина велат дека „Interstellar“ е најбозбудливиот филм кој некогаш го гледале на кино.

Во режија на Кристофен Нолан и снимен по сценарио напишано од самиот режисер заедно со брат му Џонатан, во филмот се појавуваат Метју Меконаги, Ен Хатавеј, Џесика Частејн, Бил Ирвин, Елен Брстин и Мајкл Кејн.

Премиерата во САД ја имаше на 5 ноември и на глобално ниво заработи 701,8 милиони американски долари, драстично надминувајќи го својот буџет од 165 милиони.

реклама

Филм & ТВ

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 минути вежби за цврсти бедра со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more