45 илјади гледачи гледаа четвртолигашки натпревар во Бразил

Финалето на четвртата лига на Бразил го следеа точно 44.896 гледачи на преполниот „Амазонија“ стадион во градот Манаус.

Првиот натпревар помеѓу Манаус и Бруске заврши 2:2, а го гледаа едвај 4 и пол илјади гледачи. Со истиот резултат заврши токму и овој, па пеналите го решија победникот. Тимот на Бруске победи 6:5 на пенали и стана четвртолигашки шампион на Бразил.

Двата финалиста, како и полуфиналистите Итуану и Жакуипенси изборија пласман во повисок ранг.

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more