5 најпопуларни божиќни филмови на торенти

Сакате да влезете во празничниот дух, но не знаете кој божиќен филм да го гледате? Пиратите нека ви бидат инспирација.

Сезоната на празници е период кога онлајн пиратеријата го достигнува својот врв. Вишокот слободно време ја поттикнува потрагата по бесплатна забава, а особено се издвојува една категорија филмови.

Ова се, се разбира, божиќни филмови. Иако повеќето легално гледаат ваков тип на содржина, зад спуштените ролетни на некои домови овој тип на забава пристигнува преку TCP пакетите и некои од најдобрите торент сајтови, убаво спакувани во формат MKV или MP4.

Благодарение на анализата на сајтот TorrentFreak, сега имаме увид кои божиќни филмови се најпопуларни меѓу луѓето кои пловат по дигиталното море под црно знаме.

Сосема не изненадува податокот дека култниот Home Alone од 1990 година убедливо го зазеде првото место. Дури и 32 години по премиерата, луѓето едвај чекаат да го гледаат Меколи Калкин во улогата на Кевин Мекалистер како се обидува да се ослободи од провалниците на духовити начини (и во двата наврати). Погледнете ја комплетната топ 5 листа:

 • Home Alone
Remote video URL
 • Home Alone 2: Lost in New York
Remote video URL
 • The Grinch
Remote video URL
 • Elf
Remote video URL
 • How the Grinch Stole Christmas
Remote video URL

Кои се вашите омилени божиќни филмови?

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

 • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
 • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
 • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
 • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
 • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
 • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
 • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
 • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе