Анимирана историја на Шведска

Сакате да научите нешто повеќе за историјата на Шведска, но ве мрзи да читате долги и досадни текстови? Имаме одлично решение.

Што има подобро од анимирана историја на една земја со наратор? Токму тоа го има ова видео. Си гледате анимирано филмче и си учите историја. Само треба да знете англиски.

реклама

Вести

Соларни панели кои се полнат ноќе - како функционираат?

Read more

Јапонија со помош на САД сака да испрати астронаут на Месечината

Read more

Voyager 1 e надвор од Сончевиот Систем и уште испраќа мистериозни податоци

Read more

WhatsApp ќе ја прекине поддршката за iOS 10 и iOS 11

Read more

Нови видеа

play_arrow

30 минути јога тренинг за флексибилност и сила

Read more
play_arrow

Појадок од микробранова за оние кои секогаш брзаат наутро

Read more
play_arrow
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Read more
play_arrow

Силва му го предаде ФИФА пехарот на Пендаровски

Read more
play_arrow
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more
play_arrow

Што се случува во телото ако останеме будни 11 дена?

Read more
play_arrow

10 најдобри вежби за поттикнување раст на мускулите

Read more
play_arrow

Совршени вежби за истегнување инспирирани од јога

Read more
play_arrow

Природни феномени што ги виделе само 1% од луѓето

Read more
play_arrow

7 брзи јадења што се прават во микробранова печка

Read more
play_arrow

Љубовта боли, смешна фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 рецепти кои се полесни отколку што изгледаат

Read more