Билдате мускули, но не ги топите масните наслаги: Каде грешите?

А.С.
/ 16.05.2023 / 10:43

Ако сте почнале да вежбате за да набиете мускули, но тешко ги намалувате килограмите и масните наслаги, некаде грешите.

Распоредот на исхрана и вежбање, како и правилното спиење, се многу важни за постигнување на конкретни цели, а тоа најдобро го знаат момците од Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers.

Доктор Ентони Балдузи објаснува кои стратегии да ги примените за да може истовремено да билдате мускули и да го топите вишокот масни наслаги, за да го добиете телото од вашите соништа.

реклама

Фит

На што се должи неверојатната трансформација на Џеф Безос?

Read more

Кој е најдобриот тип на тренинг според возраста?

Read more

Што ви се случува во телото кога редовно прескокнувате оброци?

Read more

Осум утрински навики што ќе ви помогнат да слабеете

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more
play_arrow

10 неверојатни факти за вселената

Read more
play_arrow
33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко со путер и лук

Read more
play_arrow

Кауч леташе над Анкара

Read more