УЕФА ЕВРОПА КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА 2023/2024

Циркус во Љубљана, со крпи се обидоа да го исушат теренот

Комични сцени се појавија на социјалните мрежи пред почетокот на натпреварот во Европа конференциската лига меѓу Олимпија и Лил.

Теренот на модерниот стадион „Стожице“ и покрај добрата дренажа беше целосно натопен со вода поради обилните врнежи.

Организаторите барајќи брз начин да го подготват за игра, неверојатно е каква идеја добија и се обидоа да ја спроведат.

Донесоа голем број крпи кои ги ставија на теренот и ги натопија во водата, која потоа ја цедеа покрај теренот.

URL

Оваа генијална техника не им помогна.

Теренот остана во катастрофална состојба, а гостите подобро се снајдоа во такви услови.

Лил ја победи Олимпија со 2:0, со головите на Реми Кабела во 15. минута и Јусуф Јаз'џ' во 75. минута.

Така го задржа првото место на табелата пред последното коло, додека Олимпија е на последното место во групата А.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Фудбал

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Read more

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Read more

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Read more

Не бадијала се викаат Always Ready

Read more
 

Спорт

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Читај повеќе

Анчелоти со неочекувана понуда до Модриќ

Читај повеќе