Конференциска лига

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Тренерот на Тиквеш, очекувано, е задоволен од синоќешната победа на неговиот тим, остварена откако до 74. минута кавадаречкиот состав губеше со 2:0 од исландскиот Бреидаблик.
Read more
play_arrow

Тиквеш го обели образот на македонскиот фудбал во Европа

Само актуелниот куп победник оствари позитивен резултат во европските натпреварувања кои започнаа неделава, и тоа со маестрален пресврт.
Read more

Вареловски: И нам ни значи играњето во вечерен термин

Од таборот на Тиквеш на денешната прес-конференција пред утрешното европско деби истакнаа дека се среќни што нема да играат на скопските горештини, но и дека се оптимисти дека ќе имаат долго европско лето.
Read more

УЕФА контра Тиквеш: Нема играње на скопските горештини

УЕФА го промени терминот за деби европскиот натпревар на македонскиот куп победник Тиквеш.
Read more

Олимпијакос испиша историја со победнички гол во 116-та минута

Фудбалерите на Олимпијакос ја освоија титулата во Конференциската лига.
Read more

Фиорентина вторпат во година дена го напаѓа пехарот во Конференциската лига

Фудбалерите на Фиорентина лани не успеаја да го освојат шампионскиот пехар во Конференциската лига откако во големото финале беа поразени од Вест Хем, а сега повторно ќе се обидат и тоа во Атина против локалниот гигант Олимпијакос.
Read more

Атина е на нозе - Олимпијакос пред историски успех

Фудбалерите на Олимпијакос вечерва имаат можност да го постигнат најголемиот успех во историјата на клубот и во својот град, ако на стадионот на лутиот гвардски ривал АЕК го освојат првиот европски трофеј во богатата клупска историја.
Read more
play_arrow

Фиорентина повторно ќе игра финале во Конференциската лига

Фиорентина се пласира во финалето на Конференциската лига, откако вечерва во Бриж против домаќинот одигра 1:1. „Виола“ првиот натпревар го доби со 3:2.
Read more

Жрепка Конференција: Грчко-турска фудбалска војна

По Лигата на шампионите и Лига Европа, дојде на ред во Нион да се жребува и завршницата во Европа конференциската лига.
Read more

Ристовски: Покажавме што значи Динамо во хрватскиот фудбал

Победата на Динамо на „Бенито Виљамарин“ во Севиља ја коментираше поранешниот македонски репрезентативен капитен, Стефан Ристовски, кој го одигра целиот натпревар.
Read more

Жрепка Конференциска лига: Ристовски и Адеми против Бетис

Последната од денешните жрепки, онаа за Европа конференциската лига, дојде на ред од 14 часот откако се направија оние за Лигата на шампионите и Лига Европа.
Read more

Водич за денешната тројна жрепка на УЕФА

Жрепката за сите европски клупски натпреварувања ќе се одржи денеска во Нион, а навивачите најмногу ги интересира извлекувањето на паровите за осминафиналето во Лигата на шампионите кое ќе се одржи точно на пладне по средноевропско време.<
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more