Децата имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со COVID-19

Децата имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со коронавирус отколку возрасните, пишуваат британските медиуми.

Тим од научници направија преглед и анализа на 32 студии и открија дека децата и тинејџерите помлади од 20 години имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со SARS-CoV-2 отколку луѓето постари од 20 години, пренесува Reuters.

Во истражувањето се наведува дека постои прелиминарна евиденција, дека децата помлади од 10-14 години имаат помалку шанси да се заразат со коронавирус отколку возрасните, како и тинејџерите.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Здравје

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Read more

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Read more

Кој е најмногу изложен на ризик од „долгорочен КОВИД“?

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе