ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2020

Деле Али во Реал како дел од трансферот на Бејл?

Интересна размена е на повидок откако Гарет Бејл дојде на чекор до враќање во Тотенхем, а во спротивен правец би можел да замине бисерот Деле Али.

Според The Telegraph, лондонскиот клуб размислува да му дозволи на 24-годишниот треквартиста да си замине затоа што по секоја цена сака да го врати назад Гарет Бејл.

Реал и Тотенхем веќе се во преговори за трансфер на Бејл, а планот на газдата на Спарс е да му дозволи на Али да се пресели на „Сантјаго Бернабеу“ со оглед на тоа што на „Кралевите“ очајно им треба „десетка“.

На тој начин Тотенхем не само што не би платил ниту фунта за Велшанецот, туку и би остварил профит бидејќи вредноста на Али е дупло повисока од онаа на 31-годишниот Бејл.

Звучи чудно зошто Тотенхем така лесно би се ослободил од својот талентиран офанзивец, но гласините од Островот велат дека Жозе Мурињо е тој што ѝ дал зелено светло на управата да го продаде Али бидејќи не е задоволен од неговото залагање на тренинзите и натпреварите. Португалскиот стратег и Али веќе имале вербална расправија откако Мурињо го нарекол „мрзлив“ на една тренинг сесија.

реклама

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

На референдум Швајцарците одбија да се затворат кон ЕУ

Read more

Фудбал

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Read more

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Read more

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Read more

Голманот на Пандев позитивен на корона

Read more

Спорт

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Читај повеќе

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Читај повеќе

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Читај повеќе
  • filter

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Читај повеќе

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе