Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Филмскиот фестивал во Кан оваа година ги собра најголемите имиња од светот на актерството и шоубизот, а некои од најголемите ѕвезди на денешницата прошетаа на црвениот тепих.

Холивудската актерка Деми Мур по 25 години се појави на црвениот тепих на овој филмски фестивал, а со својот изглед ја воодушеви публиката.

Убавата 61-годишна актерка на премиерата на својот нов филм, хорор филмот The Substance се појави во гламурозен фустан кој привлече внимание, а по крајот на филмот публиката ја награди со 13-минутен аплауз.

Ден подоцна актерката се појави на средба со новинарите во полежерен стил и позираше во бел фустан со црни точки, во придружба на нејзиниот миленик од кој не се дели.

Инаку, актерката привлекува внимание со изглед кој ги побива нејзините години, а поради нејзиното појавување на CFDA Fashion Awards, настан кој го нарекуваат модни Оскари, на крајот на минатата година се пишуваше дека всушност сега изгледа подобро од пред 10 години.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе