Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

„Alien: Romulus“ ја враќа феноменално успешната франшиза „Alien“ назад во своите корени: додека ги истражуваат длабоките краеви на напуштената вселенска станица, група млади вселенски колонизатори се соочуваат со најстрашната форма на живот во универзумот.

Remote video URL

Приказната е сместена помеѓу првиот филм „Alien“ од 1979 и „Aliens“ од 1986 и е вкупно седми филм во оваа франшиза.

Главните улоги ги толкуваат Кејли Спени, Дејвид Џонсон, Арчи Рино, Исабела Мерсед, Спајк Ферн и Ејлин Ву. Феде Алварес режира според сценариото што го напишал со честиот соработник Родо Сајагес врз основа на ликовите создадени од Ден О’Банон и Роналд Шусет. Продуцент заедно со Мајкл Прус и Волтер Хил е Ридли Скот, кој го режираше оригиналниот „Alien“ и ги продуцираше и ги режираше записите од серијата „Prometheus“ и „Alien: Covenant“. Извршни продуценти се Феде Алварес, Елизабет Кантилон, Брент О'Конор и Том Моран.

Премиерата 20th Century Studios ја закажа за 16 август во САД и Обединетото Кралство, иако првично требаше филмот да дебитира на платформата Hulu.

Тагови
реклама

Филм & ТВ

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Read more

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Read more

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Read more
 

Сцена

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Читај повеќе

Уште едно од децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажува од презимето

Читај повеќе

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Читај повеќе