Дизајнирајте го вашиот дом во салоните на Прима

Откријте ги сите придобивки што ви ги носи услугата за внатрешен дизајн во салоните Прима! Нашите посветени дизајнери на ентериер ќе ви помогнат да го најдете идеалното решение за вашиот ентериер во обемната понуда на Прима, без оглед на стилот, големината на буџетот и квадратурата што ја имате на располагање.

Фото/Dblog : Сања Тушек

Дали претпочитате пригушени или пастелни нијанси? Дали сакате да комбинирате декори? Кој стил го претпочитате? Колку простор имате? Дали сакате да ги нагласите природните материјали како што е буката? Рачки или отворање на допир? А што е со стаклените елементи?

Да речеме дека ги уредувате кујната и трпезаријата во вашиот дом, стан или викендица - реалноста е дека има цела низа детали што треба да се имаат на ум при планирањето, изборот и дизајнирањето. Ист е случајот и со уредувањето на другите простории во домот -  како удобна дневна или спална соба.

За да уживате во целиот процес без никаков стрес, наједноставното решение е да контактирате со професионални дизајнери на ентериер.

Дизајнот на ентериер е сè попопуларна услуга бидејќи сѐ повеќе се препознава вредноста што професионалните дизајнери на ентериер ја носат во создавањето на простори кои одговараат на потребите и желбите на клиентите. Тоа е инвестиција во иднината бидејќи убавите ентериери носат долгорочни придобивки како што е зголемување на вредноста на имотот. Затоа Групацијата Прима им нуди на своите клиенти услуга за внатрешен дизајн. Нашите професионални и посветени дизајнери на ентериер ќе ви помогнат да го најдете идеалното решение за вашиот ентериер во обемната понуда на Прима, без разлика на стилот, големината на буџетот и квадратурата што ја имате на располагање.

Фото: Dblog/ Сања Тушек

Индивидуалниот пристап кон секој клиент е почетна точка на услугата. Професионалните дизајнери ќе ве угостат во модерното студио за внатрешен дизајн на Прима, кое е одвоено од остатокот од салонот. На приватен состанок дизајнерите целосно ќе се посветат на дизајнирање на вашиот простор според вашите желби и потреби. Создадено е реално решение во 3D CAD систем кој овозможува детална 3Д-претстава на вашиот нов простор за живеење и просторен план на мебел и декорации.

Фото: Dblog /Сања Тушек

„Вистинско задоволство е да им се помогне на клиентите да ги преточат своите идеи и имагинација во просторот за кој сонуваат“, вели Маја Брајчиќ, дизајнер на ентериер во Прима.

Фото: Dblog/ Сања Тушек

ПАТОТ ДО ВАШИОТ ДОМ ЗАПОЧНУВА ВО НАШИОТ САЛОН

Според визуелизацијата се нарачува мебел кој се произведува во нашите фабрики, а со помош на нашите доставувачи стигнува на која било адреса во Македонија. Професионалните монтери ќе го склопат мебелот во вашиот дом во кој ќе уживате долго време. Услугата за внатрешен дизајн е достапна во сите наши салони низ Македонија. Таа е дизајнирана да ви го олесни патот до идеалното решение кое најдобро одговара на сите ваши желби и потреби.

Фото: Dblog /Сања Тушек

СТИГНЕТЕ ДО ВАШИОТ ДОМ ОД СОНИШТАТА ВО САМО НЕКОЛКУ ЧЕКОРИ

Одлично е ако на состанокот дојдете со фотографии од ентериерот, мебелот и украсите што ви се допаѓаат. Инспирација за украсување на вашиот ентериер лесно можете да најдете на страниците на новиот каталог на Прима. Домот од вашите соништа е само неколку едноставни чекори подалеку, што го вклучува процесот на внатрешен дизајн во Прима:

• Контакт со салонот

• Запознавање

• Договарање услуга

• Одење на терен и мерење на просторот

• Предлог-идејно решение

• Нарачување мебел и декорација

• Надзор на испорака и монтажа

• Декорирање

• Завршна посета

Откријте повеќе детали за секој чекор од услугата за внатрешен дизајн во салоните Прима или на нашиот блог посветен на процесот на внатрешен дизајн.  За да уживате во креирањето на вашиот дом, наједноставното решение е да се обратите на професионалните дизајнери на ентериер и да направите сè без трошка стрес, а за повеќе информации посетeте ја нашата веб-страница: https://www.prima-mebel.mk/

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Живот

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Read more

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Read more

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Read more

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Read more
 

Магазин

Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Читај повеќе

Која физичка активност е најдобра за ослободување од болките во грбот?

Читај повеќе

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Читај повеќе

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Читај повеќе

Топлотен удар и сончаница не е исто: Како да ги разликувате?

Читај повеќе

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Читај повеќе

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Читај повеќе

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Читај повеќе