Лов од хеликоптер

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

УФЦ борачот Џон Џонс ги налути обожавателите кои го следат на социјалните мрежи поради објавување на снимка на која се гледа како убива дива свиња во текот на лов, од хеликоптер.

Џонс моментално се подготвува за премин во тешка категорија, а пред соочување со неговите колеги во рингот, тој одлучи да замине на лов.

Овој УФЦ борач сака оружје и лов, а со видеото на Instagram не успеа да ги одушеви луѓето кои го следат.

„Еден погодок, едно убиство и многу сланина. Ми беше чест да ловам со добитникот на орден на честа, Патрик Пејн“, напиша Џонс покрај видеото.

Сепак, реакциите воопшто не се позитивни од оваа негова објава. Многумина го осудија поради објавување на видеото, а некои мислат дека убивањето животни од хеликоптер не може да се нарече лов.

Тагови
реклама

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more
dhoaxphe3ys1neqzguwp.gif

Научно објаснување: Зошто не може да фатите банкнота во пад?

Read more
YouTube ја ограничува заработката на каналите

YouTube ја ограничува заработката на каналите

Read more
Hyundai објави прва фотка од новиот Santa Fe

Hyundai објави прва фотка од новиот Santa Fe

Read more

Останати спортови

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more

Македонските скијачи не се пласираа на утрешната завршница во Кортина

Read more

Македонските скијачи денеска настапуваат на СП во Кортина д'Ампецо

Read more

Сами си го бараа: Хабиб ја истрола Барса на Instagram

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе