Елизабет Харли позираше во бикини и го запали Instagram

Б.С.Б.
/ 17.11.2022 / 11:39

Со оглед на тоа што има сопствена линија на костими за капење, не е чудно што Елизабет Харли многу време минува во бикини. На тој начин редовно ги споделува нејзините креации со обожавателите на интернет.

Педесет и седумгодишната актерка неделава објави видео во кое позираше пред огледало, фалејќи се со витата фигура.

„Повторно во бикини“, кратко порача актерката, истакнувајќи ги стомачните мускули и цврстите нозе.

Токму затоа доби низа комплименти за совршениот изглед на кој веројатно и завидуваат помладите девојки.

Која е тајната на нејзиниот совршен изглед?

Харли е фокусирана на здрава исхрана и секојдневно движење, не преферира одење во теретана.

„Повеќе сакам да вежбам додека ги мијам забите или да одам на прошетки со моите кучиња“, изјави таа за списанието Women’s Health.

Сака едноставна и природна храна, избегнува намирници кои содржат хемикалии или адитиви.

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Стил

4 декември 1973, родена е Тајра Бенкс

Среќен роденден, Тајра Бенкс

Read more

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе

Последната полна Месечина во 2022 најмногу ќе влијае на овие знаци

Читај повеќе