Фетел заминува од Ферари

Ф1
М.С.
/ 12.05.2020 / 08:58

Германецот Себастијан Фетел ќе го напушти тимот на Ферари до крајот на оваа година.

Се очекува од Ферари да објават официјална потврда за заминувањето на Фетел, а се поставува прашањето што ќе се случи со кариерата на 32-годишниот  светски првак.

Меѓу кандидатите кои би можеле да го заменат Фетел е возачот на Мекларен, Шпанецот Карлос Саинз. Доколку Саинз го напушти Мекларен, тогаш во план е Даниел Рикардо, возачот на Рено.

Мекларен би можел да почне преговори со Фетел, пишува BBC.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Ф1

Ништо и од Големата награда на Холандија

Read more

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Read more

Германците подготвени да го организираат Гран-прито наместо Силверстоун

Read more

Хамилтон: Подобро трки без публика, отколку да нема воопшто

Read more

Спорт

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Читај повеќе

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Читај повеќе

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе