Не може да ѝ одолее

Франческа Софија Новело, поубавата половина на Валентино Роси

Франческа Софија Новело е познат италијански модел, а нејзиниот 27 роденден го прослави на 13 октомври. Нејзин партнер е 41-годишниот Валентино Роси, светски познат мотоциклист и деветкратен светски MotoGP шампион.

Роси со приватен авион замина на роденденската прослава и наиде на критики откако испадна дека е позитивен на COVID-19, со што не учествуваше на Големата награда на Арагон.

Роси испадна позитивен само два дена пред роденденската забава на Франческа, а неговото однесување наиде на критики од неговиот колега Пол Еспаргаро.

URL
View this post on Instagram

📸📍

A post shared by FRANCESCA SOFIA NOVELLO (@francescasofianovello) on

„Секој има лична одговорност за да знае кои ризици постојат. Тие што сакаат да се тркаат не може да одат на прослави и на приватни забави. Јас сум сам дома со сопругата и ќерката и ги почитуваме сите препораки. Секој е одговорен за своите постапки“, смета Еспаргаро.

URL
View this post on Instagram

♥️

A post shared by FRANCESCA SOFIA NOVELLO (@francescasofianovello) on

реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Останати спортови

Руски УФЦ борач брутално претепа ММА борач поради долг

Read more

Kако изгледа Мајк Тајсон десет дена пред да се врати во рингот?

Read more

Најбрзиот нокаут во историјата на боксот без ракавици

Read more

Снимка од единствениот пораз на Хабиб стана хит на интернет

Read more

Спорт

Симеоне: Не е можно, Диего не може да умре

Читај повеќе

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин, тоа се моите желби

Читај повеќе

Конте: Црвениот нѐ исфрли од колосек

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Реал против Интер го одигра најдобриот меч досега

Читај повеќе

Вардар загуби од Кјелце

Читај повеќе

ФИФА: Минута молк за почит кон Марадона пред денешните фудбалски натпревари во ЛШ

Читај повеќе

Почина Диего Марадона

Читај повеќе

Матиќ спас за српскиот фудбал гледа во Видиќ

Читај повеќе

Познати полуфиналистите во фудбалскиот куп

Читај повеќе