Goal: Јувентус за Нејмар нуди двајца играчи и пари

Нејмар јасно му порача на ПСЖ дека не планира веќе да игра за францускиот клуб бидејќи желбата му е да се врати во Барселона.

Меѓутоа, ситуацијата со бразилскиот репрезентативец ја следат и други клубови.

Goal.com објави дека Јувентус планира да испрати понуда до ПСЖ за 27-годишниот напаѓач.

Италијанците наводно се подготвени да ги понудат Пауло Дибала и Блез Матуиди, плус пари, за услугите на Нејмар.

ПСЖ ја проценува вредноста на Нејмар на 250 милиони евра, 28 милиони повеќе од отколку што ѝ плати на Барселона пред две години во најголемиот трансфер во историјата на фудбалот.

Пред неколку дена, шпански Mundo Deportivo и италијански Rai објавија дека таткото на Нејмар стигнал во Торино да преговара со челниците на „Старата дама“.

реклама

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Read more

Фудбал

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more

Силекс против шампионот на Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Read more

Барса - Баерн е најатрактивната средба во ЛШ

Read more

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Read more

Спорт

  • play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Читај повеќе

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Читај повеќе

Силекс против шампионот на Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Читај повеќе

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса - Баерн е најатрактивната средба во ЛШ

Читај повеќе

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Читај повеќе

Пирло кандидат за наследник на Сари во Јуве

Читај повеќе