Ѓоковиќ ќе ја брани титулата во Мадрид

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на Мастерсот во Мадрид.

Организаторите го објавија списокот на учесници на турнирот и Ѓоковиќ се наоѓа на листата.

Новак освои титула во Мадрид во 2019 година, а овој турнир не се одржа во 2020 година поради пандемијата со коронавирус.

Во Мадрид ќе играат и Рафаел Надал, Роџер Федерер, Доминик Тим, Данил Медведев, Стафанос Циципас и многу други тениски ѕвезди.

Турнирот ќе се игра од 2 до 9 мај.

URL
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Тенис

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Read more

Ѓоковиќ ќе ја брани титулата во Мадрид

Read more

Ролан Гарос пред одложување: Ситуацијата не е добра

Read more

Циципас трет по Рубљов и Медведев со 15 победи оваа сезона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

SportKlub: Македонија - репрезентативен фудбал во својата суштина

Читај повеќе

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе