Ѓоковиќ се откажа од Мајами

Новак Ѓоковиќ соопшти дека нема да игра на Мастерсот во Мајами.

Новак неочекувано го заврши своето учество во Индијан Велс веќе во третото коло со пораз од Лука Нарди, а сега, како што пренесува Sportklub, ќе биде посветен на она што следува по Мајами.

Турнирот во Флорида годинава ќе биде прескокнат.

„Мајами е тука, ајде да видиме. Бев на теренот пред десет минути, главата ми е уште малку жешка. Морам да поминам ден-два, а потоа да видам што сакам да правам понатаму“, изјави Ѓоковиќ веднаш по поразот од Италијанецот.

Новак е шесткратен шампион во Мајами, а тој турнир се игра од 20 до 31 март.

Ѓоковиќ сега се подготвува за земјена подлога, а следен турнир на кој ќе настапи треба да биде Монте Карло кој започнува на 7 април.

реклама

Тенис

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Read more

Ѓоковиќ повеќе не е најдобар: Синер е прв, Алкарас втор, а Ноле падна на 3. место

Read more

Прва фотка од Ѓоковиќ по операцијата: На патерици се прости од Париз

Read more

Ѓоковиќ oпериран во Париз – го пропушта Вимблдон, во прашање Олимпијадата

Read more
 

Спорт

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе