Ѓоковиќ со нов рекорд се „смести“ меѓу две легендарни тенисерки

Новак Ѓоковиќ го собори рекордот на Навратилова. Пред него има само уште една легенда.

Српскиот тенисер ја започна 333-тата недела на врвот на АТП листата.

Така ја престигна Мартина Навратилова на второто место на вечната листа ако ги сметаме АТП и ВТА заедно.

Чешката легенда Навратилова помина 332 недели на врвот. Само Штефи Граф е пред Ѓоковиќ.

Германката помина 377 недели на првото место.

Ноле има 12.113 поени на тековната АТП листа. Зад него е Русинот Данил Медведев со 10.220 поени. Следуваат Надал, Циципас и Зверев.

реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Тенис

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Read more

Надал: Играм голф, не сум голем љубител на фитнес

Read more

Кои се најцрните сценарија за Новак Ѓоковиќ?

Read more

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија Опен

Read more
 

Спорт

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Читај повеќе

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Читај повеќе

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

Читај повеќе

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Читај повеќе

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Читај повеќе

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Читај повеќе