КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЦЕФ ЕУРО 2021

Ѓорѓиев: Немаме друг избор освен победа против БиХ

Организаторот на игра на македонската одбојкарска репрезентација го даде своето мислење воочи денешниот важен дуел со Босна и Херцеговина.

По синоќешниот пораз од Турција, македонските одбојкари денеска едноставно немаат друг избор и мораат да победат против Босна и Херцеговина, репрезентација која ја победивме на стартот од квалификациите со 3:1. Но, сега потребна е победа без загубен сет,

„Ние немаме друг избор освен да победиме против Босна и Херцеговина, а потоа да се бориме за секој поен против Турција. Убеден сум дека имаме капацитет да го подобриме приемот, а доколку го сториме тоа, сѐ ќе биде поинаку“, вели организаторот на нашата игра Ѓорѓи Ѓорѓиев, чија изјава ја пренесе Одбојкарската федерација на Македонија.

Натпреварот се игра од 18 часот во салата „Борис Трајковски“ во Скопје пред празни трибини, а директен пренос ќе има на МРТ1 и МРТ3.

Моментален пласман:

  1. Турција 6 (6:1)
  2. Македонија 3 (4:4)
  3. Босна и Херцеговина 0 (1:6)
реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Останати спортови

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Read more

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Read more

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Read more

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Read more
 

Спорт

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Читај повеќе

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Читај повеќе
  • play_arrow

Брестовац: Одевме на победа, но пласманот не нѐ интересираше

Читај повеќе

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Читај повеќе

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Читај повеќе

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Читај повеќе

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Читај повеќе
  • play_arrow

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Читај повеќе