Губење титула на бугарски начин

Лудогорец многу веројатно повторно ќе биде шампион на соседна Бугарија. И тоа благодарение на дефанзивецот на софиска ЦСКА, Иван Турицов, кој промаши пенал за победа во, внимавајте, 12-тата минута од судиското надополнување против, повторно внимавајте, ЦСКА 1948 - клуб формиран од незадоволни навивачи на ЦСКА.

До крајот во најдобрата бугарска лига има уште едно коло, но тешко веројатно дека Лудогорец, која сега изби на опрвото место со 82 бода и бод пред ЦСКА, ќе киксне на гости кај далеку послабиот Черно Море. ЦСКА го игра големото дерби на гости со Левски и ќе треба да победи и да се надева на чудо во Варна. Овие натпревари се играат в среда.

реклама

Фудбал

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Read more

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Read more

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Read more

Тиквеш го обели образот на македонскиот фудбал во Европа

Read more

Нови видеа

play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more
play_arrow

Како Англичаните станаа добри во изведување пенали?

Read more
play_arrow
Пилешки раженчиња со јогурт сос

Пилешки раженчиња за кои не ви треба скара

Read more
play_arrow
Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Научете како се меси леб со Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Beverly Hills Cop

Read more
play_arrow
Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Read more
play_arrow

Како се прави „газе за медаља“?

Read more
play_arrow

7 работи што никој не ви ги кажува за салото во долниот дел на стомакот

Read more
play_arrow

Глупави американски фејлови

Read more
play_arrow

Што добивате со карти од 30 и од 400 евра за ЕУРО 2024?

Read more
play_arrow

5 рецепти за вегански сладолед

Read more