Honda со тизери го најави новиот Civic

Најновата генерација на Honda Civic ќе има премиера на крајот на јуни, додека подоцна овој месец ќе пристигне и Civic hatchback.

Промоцијата на новиот Civic hatchback е потврдена за 23 јуни, а за таа цел се објавени и неколку тизер фотографии.

Станува збор за 11. генерација на Civic која ќе има подобри перформанси, напредни технологии и безбедност за пазарот на компактни возила.

Во внатрешноста ќе има 7,0-инчен или 9,0-инчен екран чувствителен на допир, квалитетни материјални, нови седишта и Bose аудиосистем со 12 звучници.

Новиот Civic ќе има 2,0-литарски мотор со 158 КС.

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Автомобили

Honda со тизери го најави новиот Civic

Read more

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

Read more

Како изгледа Bugatti Divo вреден 8 милиони долари?

Read more

Audi го претстави новиот Q5 Sportback

Read more
 

Ново

Заев: Извозот на сув цвет од канабис за медицински цели за пазарите во ЕУ станува реалност

Читај повеќе

Претпладне облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе

Османи: ФФМ не е државна институција и нема обврски од Преспанскиот договор

Читај повеќе