Honda

filter

Mitsuoka ја претвора Honda Civic во одлична реплика на Dodge Challenger

Mitsuoka Motors е во бизнисот со преобликување на главните автомобили во многу различни креации, како што се Rock Star базирани на Mazda MX-5 и Buddy базирани на Toyota RAV4. Сепак, сега е потврдено дека M55 Concept влегува во производство.
Read more

Honda повлекува 250.000 автомобили во САД, имаат дефект на моторот

Honda повлекува речиси 250.000 возила поради дефект во производството што може да го оштети моторот, јавува CNN.
Read more
play_arrow

Прекрасниот скутер на Honda се врати и е електрифициран за XXI век

Во ноември, Honda ќе го лансира Motocompacto, духовниот наследник на прекрасниот скутер Honda Motocampo од 80-тите.
Read more

Honda претстави авион со луксузна кабина и систем за автоматско слетување

Honda обично привлекува внимание со своите автомобили, но сега фокусот е на еден авион.
Read more
filter

Поглед во луксузниот авион HondaJet Elite II

Јапонскиот производител го претстави авионот HondaJet Elite II на настанот European Business Aviation Convention and Exibition во Женева, Швајцарија, за кој вели дека е „најбрз во својата класа“, но и достигнува „најголема височина“ и има „најдолг
Read more

Honda го претстави хибридниот ZR-V за европскиот пазар

Honda ZR-V е во продажба во Јапонија речиси една година, а сега овој модел конечно пристигна и во Европа.
Read more
filter

Поглед во хибридниот ZR-V на Honda

Конечно модерот ZR-V на јапонскиот производител Honda пристигнува и на европскиот пазар. Подетално за овој автомобил тука.
Read more
play_arrow

Како се создава легендарната Honda Civic Type R?

Honda Civic Type R долго време е еден од најдобрите моќни хечбек модели во светот, а генерацијата FL5 го оправда тој епитет бидејќи навистина е автомобил со врвни перформанси.
Read more

Honda планира да претстави 10 електрични мотоцикли до 2025

Honda, најголемиот произведувач на мотоцикли во светот, најави дека до 2025 година ќе бидат претставени 10 или повеќе електрични мотоцикли.
Read more
play_arrow

Погледнете како „лета“ најбрзата косилка во светот

Косилката Honda Mean Mower V2 е ултрабрза и може да достигне 161 км/ч (100 mph) за 6,285 секунди.  
Read more
filter

Honda го претстави новиот NT1100 за 2022

NT1100 со New touring мод за уживање е проектиран за да ги привлече сите оние коишто ги паметат моторите на Honda од минатото, но и претставува вистинска опција за младите возачи кои планираат да одат подалеку од
Read more
play_arrow

Хибридниот Honda HR-V наскоро пристигнува во Европа

Honda HR-V e:HEV пристигнува во продажните салони на Стариот континент до крајот на годината.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more