iPhone 15 Pro Max има сериозни проблеми со екранот

Се чини дека новата серија iPhone 15 Pro има дополнителни потешкотии со квалитетот на производот.

Новите телефони ги мачат многу проблеми откако се појавија, вклучувајќи проблеми со структурниот интегритет на телефоните, како и проблеми со титаниумската завршница на куќиштето на телефонот, до прегревање на уредот.

Сега, се појави уште еден проблем, кој е исто толку сериозен, ако не и поголем од проблемите што се појавија претходно, а овој пат корисниците на iPhone 15 Pro Max пријавуваат проблеми со изгореници на екранот.

Според поплаките од некои корисници на iPhone 15 Pro Max, новите телефони страдаат од некои сериозни проблеми со изгореници на екранот. Не, не се вративме на почетокот на 2015 година бидејќи проблемите со екранот уште го мачат Apple, а во свет каде што OLED и самата технологија поминаа долг пат, едноставно не гледаме такви проблеми, барем не на други телефони. Погледнете ја сликата подолу и проценете сами колку лошо изгледа оваа ситуација.

URL

Гледајќи ги сликите, прилично е очигледно дека нешто не е во ред со панелите на новиот iPhone 15 Pro. Се разбира, изгореници на екранот е веќе забележан проблем со OLED дисплеите, но тоа не е толку вообичаено кај телефоните. Повремено, овие проблеми се јавуваат на OLED телевизорите кои се користат долго време, а дури и тогаш проблемот не е толку сериозен како оној што се појави сега. Сепак, ова не е изолиран проблем со iPhone, бидејќи неколку корисници веќе го пријавиле.

Сè уште не сме сигурни како Apple ќе се справи со тоа. Меѓутоа, ако се соочувате со изгорен екран на вашиот iPhone 15 Pro Max или кој било друг модел, советот е да контактирате со Apple и да побарате замена.

Се надеваме дека Apple ќе објави официјално соопштение за ова прашање во блиска иднина за да можеме подобро да разбереме што ја предизвикува оваа непријатна ситуација за купувачите на телефони.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Мобилни

Конечно скокна продажбата на телефони

Read more

Vivo ја претстави серијата мобилни телефони X100

Read more

Корисниците на iPhone ќе имаат дополнителна бесплатна година на сателитската функција Emergency SOS

Read more

iPhone 16 ќе има дополнително копче – која ќе му биде функцијата?

Read more
 

Гик

Google в петок ги брише сите стари кориснички сметки

Читај повеќе

10 занимливости за Наполеон што веројатно не ги знаете

Читај повеќе

Метеж во орбитата на Земјата - на повидок сообраќајни правила и во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Кина гради подводен дата центар со моќност од шест милиони компјутери

Читај повеќе

Не биле дивјаци, туку како нас: 5 откритија што го објаснуваат животот на неандерталците

Читај повеќе

Новогодишна понуда на Телеком за вистинско поврзување

Читај повеќе

Историчарите спорат: Еден римски цар бил трансродово лице

Читај повеќе

Заштитете го вашиот профил на Gmail да не останете без него по 1 декември

Читај повеќе

Конечно скокна продажбата на телефони

Читај повеќе