Изведе најлоша „паненка“ и преживеа

Играч на Колчестер сакаше да се направи важен против Тотенхем, но изведе катастрофален пенал. Сепак, неговиот тим на крајот победи и приреди огромно изненадување.

Јамајканецот Џевани Браун проба да се истакне за време на пенал-рулетот на неговиот Колчестер против Тотенхем, но голманот лесно го одбрани неговиот крајно лош обид за популарната паненка. Иако ја промаши страната, голманот имаше време да стане и лесно да ја боксува топката.

Неговата глупост за среќа не влијаеше на конечниот резултат бидејќи третолигашот Колчестер победи со 4:3 и го исфрли големиот Тотенхем од англискиот Лига куп.

*Фамозниот пенал е на 0:55.

реклама

Фудбал

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Read more

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Read more

Нови видеа

play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more