МЕЃУНАРОДЕН РАКОМЕТЕН ТУРНИР СТРУГА 2022

Јубилејното 50. издание на Струшкиот ракометен турнир со 3 странски екипи

Пет македонски и три странски екипи ќе настапат на годинешното јубилејно 50. издание на традиционалниот меѓународен ракометен турнир во Струга од 16 до 22 август.

Македонскиот ракомет ќе биде претставен со првакот Вардар 1961, вицешампионот Еурофарм Пелистер, домаќинот Струга, како и екипите на Алкалоид и Бутел.

На турнирот што традиционално се игра на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ ќе настапат и грчки АЕК, словенечки Цеље и шампионот на Словачка, Татран.

Поради пандемијата на коронавирусот, ланското издание немаше интернационален карактер, а титулата ја брани Вардар 1961, кој во ланското финале триумфираше над Еурофарм Пелистер.

реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Ракомет

Македонските кадетки го освоија 12. место на ракометниот Мундијал

Read more

Лесјак и Дејвис промовирани во нови ракометари на Еурофарм Пелистер

Read more

Дејан Манасков нов ракометар на Вардар 1961

Read more

Скопје од денеска домаќин на Светското првенство за ракометарки до 18 години

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ до Кирјос: Ќе освоиш Грен слем ако почнеш да тренираш капуера

Читај повеќе

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Читај повеќе

Македонските кадетки го освоија 12. место на ракометниот Мундијал

Читај повеќе

Седлоски: Одиме на победа со два разлика

Читај повеќе

Мајката на Рабјо последна пречка за трансферот во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе
  • play_arrow

Ефектот Мурињо: Рома на пријателска го наполни стадионот и приреди шоу

Читај повеќе

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд цензуриран поради вулгаризми: Не ми оди јазикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот со „ножички“ на Меси ги одушеви и противничките навивачи

Читај повеќе