Како се покажа Mercedes AMG А45 S на патеката во Нирбургринг?

Mercedes-AMG A45 S низ „зелениот пекол“ помина за 7 минути и 48,80 секунди.

Преносот на силата на овој „ѕвер“ е доверен на 8-степен автоматски менувач со две квачила, а од 0 до 100 км/ч забрзува за 3,9 секунди и развива 270 км/ч.

Од германското списание Sport Auto сакаа да ја проверат силата на најмоќниот и најмалиот автомобил на Mercedes. Малиот автомобил го демонстрираше својот потенцијал и на тркачката патека помина за 7 минути и 48.80 секунди.

реклама

Автомобили

Дали кинеските електрични автомобили ќе доминираат на глобалниот пазар?

Read more

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Read more

Голем пропуст на Model 3 на Tesla - се откачи волан во текот на возењето

Read more

Нови видеа

play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more
play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more
play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more
play_arrow

Лесни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more
play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more
play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more