Како вежба човекот кој е во најдобра форма во светот?

Б.С.Б.
/ 13.07.2021 / 16:34

Кросфит шампионот и „Fittest Man on Earth“, Мет Фрејзер можеби се повлече од спортот, но спортот дефинитивно не излезе од него, така што тој и понатаму напорно вежба и ги тестира личните физички можности.

Последното видео што го објави е снимено во неговата целосно опремена домашна теретана со тренинг од исцрпувачки вежби.

„Ова беше добар ден, добро загревање, два дела составени од дигање тегови, еден чист кардио, еден MetCon тренинг и два сегменти со аксесоари. Чувството е одлично“, порача тој.

реклама

Фит

Tрик што ќе ви помогне да слабеете со пешачење

Read more

Храна што треба да ја избегнувате доколку сте на диета

Read more

Три најдобри и три најлоши вежби за гради

Read more

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лекарства или психотерапија – што е подобро за вас?

Read more
play_arrow

Фрази поради кои звучите непрофесионално

Read more
play_arrow

Три најдобри и три најлоши вежби за гради

Read more
play_arrow

Десет теории за универзумот што ќе ве држат будни ноќе

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more
play_arrow

Ги разбиваме најчестите митови за Бермудскиот триаголник

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Read more
play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more
play_arrow

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more