Хакери објавија информации за 1,3 милиони корисници на Clubhouse

МИА/КАЈГАНА
/ 11.04.2021 / 08:54

Непознати хакери ги објавија податоците на 1,3 милиони корисници на социјалната мрежа Clubhouse, соопшти интернет порталот CyberNews.

Информацијата се појави на популарен форум меѓу хакерите во мрежата.

Станува збор за имиња наведени во профилите на корисниците, врски до нивните фотографии, како и информации за нивните профили на други социјални мрежи. Објавени се податоци за тоа кој ги поканил корисниците на Clubhouse кога се регистрирале.

Експертите предупредуваат дека тие информации би можеле да им помогнат на хакерите да ги злоупотребат банкарските сметки на граѓаните. 

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Животни херои од чија спасувачка акција постои снимка

Read more

Вести

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Читај повеќе
  • filter

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Читај повеќе

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Читај повеќе

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Читај повеќе

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Читај повеќе
  • filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Читај повеќе

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Читај повеќе

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Читај повеќе