Луција Јаворчекова, од шампионка во велосипедизам до ѕвезда на Instagram

Б.С.Б.
/ 08.04.2021 / 13:13

Луција Јаворчекова е поранешна шампионка на Словачка во велосипедизам, но тоа не е единствената причина поради која на Instagram ја следат над 2 милиони луѓе.

Јаворчекова се повлече од велосипедизмот за да се посвети на кариерата како модел, а покрај тоа работи и како диџеј.

Секако дека привлече големо внимание со спортските успеси, но бројот на нејзините Instagram обожаватели расте и поради содржината што ја објавува.

Често споделува провокативни фотографии на кои ја истакнува нејзината убавина, а досега се има најдено на повеќе насловни страници на домашни и странски списанија.

Луција исто тaка заработува пари и од профилот што го има на OnlyFans.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Стил

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Read more

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more

Домашен пилинг против целулит од 3 состојки

Read more

Аманда Горман е првата поетеса на насловната на Vogue

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе