Луѓето со оваа крвна група се најдобри љубовници

Страсни се и незаситни, им одговараат партнери кои се непредвидливи во кревет како и тие самите, бидејќи мразат монотонија.

Станува збор за луѓето со нулта крвна група, најчестата крвна група за која научниците сметаат дека е и најстара во светот. Токму оваа крвна група ја имале нашите најстари предци.

Луѓето со нулта крвна група одлично се снаоѓаат во простор и имаат добро чувство за ориентација. Знаат да реагираат импулсивно, но и да се фокусираат на целта што сакаат да ја постигнат.

Важат за одлични љубовници, умеат да бидат нежни и груби во исто време. Уживаат во сексот и можат бавно да водат љубов со часови, пишува Nature and Society.

Многу им е важно да имаат партнер што го сака сексот исто колку нив. Не сакаат однапред да знаат како ќе се одвива сексот, тоа им ја намалува сексуалната возбуда. Сакаат да пробаат нови пози и секс играчки, но не нешто премногу екстремно. Само колку да го зачинат љубовниот живот.

Слаби точки им се стресот и досадата. Потребен им е адреналин за да се почувствуваат живи, колку се повеќе активни толку повеќе се полнат со позитивна енергија.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Љубов и секс

Колку долго е во врска просечен пар пред бракот?

Read more

Ескорт дама тврди дека мажите стануваат сè полоши во секс: Каде грешат?

Read more

7 знаци откриваат дека траумите од минатото ви влијаат на љубовната врска

Read more
Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Read more
 

Магазин

Зошто е добро бебето да спие со мајката?

Читај повеќе

Колку долго е во врска просечен пар пред бракот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Читај повеќе

Кога е време да побарате помош од психотерапевт?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Читај повеќе

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Читај повеќе

6 лоши навики поради кои предвреме стареете

Читај повеќе

Кои се највалканите места што ги допираме секој ден?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои без проблем забиваат нож в грб

Читај повеќе